Armageddon İstanbul 1453 C.C. Humphreys

ISBN:

Published:

Paperback

560 pages


Description

Armageddon İstanbul 1453  by  C.C. Humphreys

Armageddon İstanbul 1453 by C.C. Humphreys
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 560 pages | ISBN: | 9.50 Mb

Muhteşem bir tarihi roman...Ben İmparator Konstantin! Sezarların oğluyum. Fırıncıyım, balıkçıyım,keşişim, tacirim. Ben bir askerim. Romalıyım. Yunanım. İki binyaşındayım. Özgürlük içinde daha dün doğdum.Ey Türk, bu benim şehrim! Alabiliyorsun al!MoreMuhteşem bir tarihi roman...Ben İmparator Konstantin! Sezarların oğluyum. Fırıncıyım, balıkçıyım,keşişim, tacirim. Ben bir askerim. Romalıyım. Yunanım. İki binyaşındayım. Özgürlük içinde daha dün doğdum.Ey Türk, bu benim şehrim!

Alabiliyorsun al!Ben Türküm. Bir köylünün çıplak ayaklarıyla, bir Anadolu insanınınçanklanyla geliyorum. Ölüme meydan okuyan akıncıların çılgın naralarıve savaşmanın yüzlerce yolunu bilen yeniçerilerin ölçülü adımlarıylageliyorum.

Bir pala, bir tırpan ve bir mızrak tutuyorum.Parmaklarımla yayın kirişini gerdim. Elimde ise ortalığı cehennemeçevirecek bir fitil var. Ben Türküm. Benim gibi binlercesi var burada.Şehrini almak için buradayım.Yıl 1453... Çökmekte olan bir imparatorluk ve surların ardında harabeye dönen bir şehir...İskoçyah bir simyacı, erkeklerin dünyasında hayatta kalmaya çalışanfalcı Leyla, Fatihin hocası ve danışmanı Hamza, şehrine ihanet ederekTürklere yardımcı olan Gregorasla onun bir zamanlar âşık olduğuSofla ve kuşatmaya tüm yüreğiyle katılan Ahmet...Armageddon bu topraklarda tarihin gördüğü en büyük savaşlardanbirinin hikâyesi olduğu kadar, kaderi belli olmayan bir şehrin veinsanlarının da hikâyesi...Koca bir orduyla Kostantinopolisin yıkılmaz surları önüne gelenMehmet, beraberinde ölümcül bir canavarı da getirmiştir.

Ancak yedihafta süren mücadeleye rağmen şehir ayakta kalmayı başarmıştır-ta ki tarihin akışını değiştiren o son saldırıya dek...Bir Yunan, bir Türk, bir Cenevizli ve bir Venediklinin bakış açısındananlatılan Armageddon ile uğruna savaşılan bir şehrin gölgesindeyaşanan aşklara, ihanetlere ve kahramanlık destanlarınatanık olacaksınız...Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Armageddon İstanbul 1453":


howl2000.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us